Збірка наукових праць "Інструментальне матеріалознавство ( до 2020 р. - "Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та застосування") заснована в 1998 році.

Засновник: Інститут надтвердих матеріалів імені В. М. Бакуля Національної академії наук України

Видавець: Інститут надтвердих матеріалів імені В. М. Бакуля Національної академії наук України

Частота виходу: Збірка наукових праць виходить 1 раз на рік.

ISSN: 2708-731X (print); 2708-7328 (online)

Галузь та проблематика 

Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та застосування - це збірка наукових праць із відкритим доступом. Її матеріали присвячені актуальним питанням розробки, виготовлення та застосування породоруйнівного інструменту, новим матеріалам для нього; матеріалознавству надтвердих матеріалів; нанотехнологіям, наноматеріалам і наноструктурним системам; сучасним проблеми створення функціональних наноматеріалів у вигляді покриттів і плівок; техніці і технології виробництва твердих сплавів; твердосплавному інструменту для обробки металів і сплавів; технології і обладнанню для отримання функціональних, зносостійких покриттів; сучасним керамічним матеріалам для інструментальної промисловості, їх властивостям, ефективним областям застосування. Ми публікуємо оригінальні дослідження та огляди, які стосуються всіх зазначених вище наукових та технологічних аспектів.

Політика вільного доступу: Всі опубліковані статті одразу доступні для перегляду через мережу інтернет без додаткових платежів або підписки.

Видавнича система: Open Journal Systems (з авторськими модифікаціями у відповідності до умов GNU General Public License).

Індексація: Crossref, Google Scholar

Гриф МОН: включений до Переліку наукових фахових видань України відповідно до наказу МОН № 1714 від 28.12.2017 (техничні науки)