• Інструментальне матеріалознавство
  Том 24 № 1 (2021)

  Інструментальне матеріалознавство (до 2020 р. – Породоруйнівний і металообробний інструмент - техніка та технологія його виготовлення і застосування) - це збірник наукових праць з відкритим доступом. В збірнику публікуються наукові та практичні результати в області розробки, виготовлення, застосування бурового породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту, нових матеріалів для їх виготовлення, технології буріння свердловин і методів їх контролю, інструментів для очисних і прохідницьких комбайнів. Розглядаються актуальні питання теорії і практики отримання монокристалічних, дисперсних, керамічних і композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) в широкому діапазоні температур і тисків; питання розвитку нанотехнологій, наноматеріалів та наноструктурних систем. Висвітлюються досягнення та шляхи розвитку наукових основ створення новітніх технологій обробки металів і неметалів інструментом з НТМ, включаючи породоруйнівний інструмент, методів і технологій застосування НТМ в базових галузях промисловості.

  У збірнику також приділяється увага сучасному стану техніки і технології виробництва твердих сплавів, твердосплавного інструменту для обробки металів і сплавів, сучасних керамічних матеріалів для інструментальної промисловості, їх властивості, ефективні області застосування.

  Збірник призначений для фахівців, що працюють в області створення, виробництва і застосування породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту, НТМ і твердих сплавів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.

 • Інструментальне матеріалознавство
  Том 23 № 1 (2020)

  Інструментальне матеріалознавство ( до 2020 р. - Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та застосування) - це збірка наукових праць із відкритим доступом, в якій публікуються оригінальні та оглядові роботи з актуальних питань теорії і практики отримання монокристалічних, дисперсних, керамічних і композиційних НТМ в широкому діапазоні температур і тисків; питання розвитку нанотехнологій, наноматеріалів та наноструктурних систем; роботи в області розробки, виготовлення, застосування бурового породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту; технології буріння свердловин і методів їх контролю; техніки і технології виробництва твердих сплавів, твердосплавного інструменту різного функціонального призначення. Ми публікуємо оригінальні дослідження та огляди, які стосуються всіх зазначених вище наукових та технологічних аспектів. науковці та спеціалісти в галузі надтвердих матеріалів (НТМ), фахівці, що працюють в області створення, виробництва і застосування породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту з НТМ і твердих сплавів, а також викладачі, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів.

 • Том 22 (2019)

  Збірка наукових праць "Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та використання", що видана в 2019 році

 • Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та використання
  Том 21 (2018)

  Збірка наукових праць "Породоруйнівний та металооброблювальний інструмент - техніка і технологія його виготовлення та використання" видана в 2018 році