Поточний номер

Том 24 № 1 (2021): Інструментальне матеріалознавство

Інструментальне матеріалознавство (до 2020 р. – Породоруйнівний і металообробний інструмент - техніка та технологія його виготовлення і застосування) - це збірник наукових праць з відкритим доступом. В збірнику публікуються наукові та практичні результати в області розробки, виготовлення, застосування бурового породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту, нових матеріалів для їх виготовлення, технології буріння свердловин і методів їх контролю, інструментів для очисних і прохідницьких комбайнів. Розглядаються актуальні питання теорії і практики отримання монокристалічних, дисперсних, керамічних і композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) в широкому діапазоні температур і тисків; питання розвитку нанотехнологій, наноматеріалів та наноструктурних систем. Висвітлюються досягнення та шляхи розвитку наукових основ створення новітніх технологій обробки металів і неметалів інструментом з НТМ, включаючи породоруйнівний інструмент, методів і технологій застосування НТМ в базових галузях промисловості.

У збірнику також приділяється увага сучасному стану техніки і технології виробництва твердих сплавів, твердосплавного інструменту для обробки металів і сплавів, сучасних керамічних матеріалів для інструментальної промисловості, їх властивості, ефективні області застосування.

Збірник призначений для фахівців, що працюють в області створення, виробництва і застосування породоруйнівного, метало- та каменеобробного інструменту, НТМ і твердих сплавів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.

Опубліковано: 2022-08-02

Породоруйнівний інструмент з надтвердих матеріалів і технологія його застосуванн

Інструментальні, конструкційні та функціональні матеріали на основі алмазу і куб

Розробка і впровадження обладнання та інструменту, оснащеного твердими сплавами,

Переглянути всі випуски