ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРІННЯ ПОХИЛО-СКЕРОВАНИХ СВЕРДЛОВИН ЗА РАХУНОК РОЗРОБЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ГЕНЕРАТОРІВ ГІДРОКОЛИВАНЬ

  • Я.В. Кунцяк ПрАТ НДІ КБ бурового інструменту
  • М.Є. Чернова Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • В.Д. Новіков ПАТ НДІКБ бурового інструменту
Ключові слова: глибока свердловина, тертя, гідроколивання, швидкість буріння

Анотація

З об’єктивних причин в Україні збільшуються середні глибини буріння та, одночасно, в загальному обсязі буріння зростає відсоток похило-скерованих свердловин.

Поєднання цих чинників спричинює виникнення низки нових проблем. Особливо це стосується доведення осьового навантаження у вибій глибоких похило-скерованих та горизонтальних ділянок свердловин.

З метою усунення вказаних недоліків пропонується застосування спеціальних пристроїв, розроблених на основі генераторів гідроколивань. Для спрощення можливості використання ці генератори вмонтовані і поєднані безпосередньо в конструкціях зовні стандартних лопатевих калібраторах і центраторах. Пристрої за розробленою розрахунковою схемою розміщуються в КНБК і бурильній колоні.

На відміну від відомих механічних пристроїв, запропоновані відрізняються високим значенням ККД, довговічністю роботи та можливістю задавати необхідні частоти і амплітуди коливань.

Промислові дослідження і застосування нових пристроїв і схеми їх розташування в КНБК довели їх ефективність та зростання механічної швидкості буріння в середньому на 20÷35%.

Опубліковано
2020-10-09
Розділ
Породоруйнівний інструмент з надтвердих матеріалів і технологія його застосуванн