ПРО РЕЗЕРВИ ВІТЧИЗНЯНОЇ ТЕХНІКИ І ТЕХНОЛОГІЇ ГЕОЛОГОРОЗВІДУВАЛЬНОГО БУРІННЯ

  • А.І. Вдовиченко Академія технологічних наук України
  • Д.В. Дударенко ТОВ «Укрбуррозвідка»
Ключові слова: буріння з гідротранспортом керну, розсипні родовища титану, детальна розвідка родовищ, розвідувальні свердловини, відбір проб, керноприймач, ковшебур

Анотація

Розглянуто результати дослідно-методичних, експериментальних та виробничих робіт з розширення області ефективного використання комплексу з гідротранспортом керну (КГК), які були  виконані в Житомирській геологорозвідувальній експедиції під керівництвом і за безпосередньої участі М.І. Мазка.

Розроблено, випробувано та широко застосовано у виробництві новий керноприймач, який забезпечив високу якість та повноту відбору проб. Такі переваги керноприймача дозволили використовувати високоефективну технологію буріння вітчизняним комплексом КГК-100 при розвідці розсипних родовищ титану.

З використанням розробленої технології в промислових масштабах було успішно проведено детальну розвідку Паромівського розсипного родовища титану та захищено звіт в Державній комісії із запасів (ДКЗ) з відмінною оцінкою.

М. І. Мазко також розробив нову конструкцію ковшебура для відбору проб при бурінні завірочних свердловин, що дозволило замінити ударно-канатне буріння на більш продуктивне обертальне буріння, забезпечуючи при цьому високу збіжність результатів (більше 95%).

ДКЗ вперше визнала запропоновану технологію буріння розвідувальних свердловин комплексом КГК-100 достатньо надійною і такою, що відповідає сучасним вимогам.

В результаті проведених робіт було доведено, що вітчизняні техніка і технологія  буріння КГК-100 є значним резервом підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт.

Рекомендовано провести низку дослідно-методичних  та експериментальних робіт з розширення області ефективного використання КГК при розвідці і освоєнні бурштинових родовищ.

Опубліковано
2020-10-09
Розділ
Породоруйнівний інструмент з надтвердих матеріалів і технологія його застосуванн