ЗНОСОСТІЙКІСТЬ ПОЛІКРИСТАЛІВ ТА КОМПОЗИТУ «АЛМАЗ – КАРБІД ВОЛЬФРАМУ», СПЕЧЕНИХ З ПОРОШКІВ АЛМАЗУ, СИНТЕЗОВАНИХ В СИСТЕМІ Mg–Zn–C, ПІД ЧАС ТОЧІННЯ КЕРНА ГРАНІТУ

  • О. O. Бочечка Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України
  • О. M. Ісонкін Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
  • О. I. Чернієнко Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України
  • О. B. Кущ Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України
  • Д. B. Соколюк Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Ключові слова: точіння керна граніту, зносостійкість, твердість, алмазні порошки, високий тиск, спікання, алмазний полікристал, композит «алмаз – карбід вольфраму».

Анотація

Зразки полікристалів і композиту «алмаз - карбід вольфраму» були отримані спіканням за високому тиску порошків алмазу, синтезованих в системі Mg-Zn-C. Проведено дослідження зносостійкості отриманих зразків шляхом точіння ними циліндричного керна граніту Коростишівського родовища X категорії буримості. Показано, що збільшення до 40 % вмісту частинок алмазу розміром більше 80 мкм у вихідній суміші для спікання полікристалів за однакової густини і близьких значень твердості одержаних зразків збільшує їхню стійкість до зношування у 5,8 рази. Зносостійкість зразків композиту «алмаз – карбід вольфраму», одержаних з вказаної суміші алмазних порошків, має рівень зносостійкості полікристалів, спечених з дрібнодисперсного порошку алмазу.

Опубліковано
2022-02-11
Розділ
Інструментальні, конструкційні та функціональні матеріали на основі алмазу і куб